W wakacyjne weekendy autobusy kursują częściej do terenów rekreacyjnych

W wakacyjne weekendy zwiększona została częstotliwość kursowania linii nr 1, 8 oraz 16 realizujących kursy do terenów rekreacyjnych, dzięki czemu znacznej poprawie uległ komfort dojazdu do najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych w mieście jakimi są pływania „Start” w Cygańskim Lesie, kolej liniowa na Szyndzielnię czy Dolina Luizy w Wapienicy.

Od godz. 9:00 do godz. 18:00, dzięki uruchomieniu dodatkowych kursów linie nr 1 i 8 zapewniają odjazdy w takcie co ok. 10 minut, natomiast na linii nr 16 uruchomiony został dodatkowy autobus wahadłowy na skróconej trasie przejazdu pomiędzy przystankami Wapienica Centrum – Lotnisko, kursujący pomiędzy odjazdami podstawowymi linii nr 16. Rozkład jazdy dodatkowych kursów został skoordynowany przesiadkowo w obu kierunkach na przystankach Wapienica Centrum z liniami nr 7, 10 i 20 zapewniając dojazd do terenów rekreacyjnych „Doliny Wapienicy” – więcej informacji w pod linkiem.

Dzięki wprowadzeniu zmian optymalizacyjnych na sieci komunikacyjnej polegających na zmianie trasy przejazdu linii nr 10 i 24 w Mikuszowicach Śląskich autobusy kursują częściej również w rejon terenów rekreacyjnych bielskich Błoni.

Najpopularniejsze weekendowe połączenia są obsługiwane przez autobusy przegubowe (linia nr 16), a w dni weekendów z prognozowaną słoneczną pogodą autobusy przegubowe wyjeżdżają także na linie nr 1 i 10. Co więcej – również w dni robocze w przypadku prognozowanego dużego zainteresowania dojazdami do pływalni „Start” w Cygańskim Lesie linie na linie nr 1 i 10 wysyłane są autobusy przegubowe.

Zachęcamy do skorzystania z wakacyjnej oferty, więcej informacji o wakacyjnych zmianach w kursowaniu autobusów znajduje się pod linkiem.

Linie autobusowe do terenów rekreacyjnych 2022
Linie autobusowe do terenów rekreacyjnych 2022

Polecane posty