Nowe formatki z rozkładami jazdy linii kursujących objazdem

Wraz z wprowadzeniem od 17 marca br. objazdu na ul. Cieszyńskiej na przystankach autobusowych zamieszczony został nowy wzór tabliczek rozkładowych “objazdowych”, które różnią się wizualnie od dotychczas stosowanych formatek.

Rozkłady jazdy linii kursujących objazdem drukowane są tak jak dotychczas na papierze w kolorze żółtym. Dodatkowo – oprócz podstawowych informacji zamieszczonych na podstawowych formatkach rozkładowych, wkomponowane zostały dodatkowe informacje w postaci komunikatu “ZMIANA TRASY” w kolorze czerwonym oraz piktogramu ze strzałką obok numeru linii. Zmianie uległ też kolor daty obowiązywania rozkładu jazdy – z czarnego na czerwony. Najbardziej istotną zmianą jest jednak oznaczenie przystanków objazdowych w trasie przejazdu linii na tzw. “koralikach” – gdzie dodatkowe przystanki są umieszczone na podkładzie w kolorze żółtym.

Wprowadzenie przedmiotowych zmian ma na celu przede wszystkim “wizualne” poinformowanie pasażerów o zmianach w rozkładzie jazdy danej linii, w tym w szczególności o zmianie trasie przejazdu linii oraz w konsekwencji wydłużenia czasu przejazdu także o zmianie rozkładu jazdy.

Polecane posty