Kolejne tablice dynamicznej informacji pasażerskiej

W ramach rozbudowy Inteligentnego Systemu Transportowego w Bielsku-Białej realizowanego przez Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej rozpoczęto montaż kolejnych tablic dynamicznej informacji pasażerskiej, które docelowo zostaną zainstalowane na 15 przystankach autobusowych. Nowe konstrukcje wizualnie nie będą odbiegały od funkcjonujących tablic. W prawym górnym rogu tablicy będzie znajdował się zegar prezentujący aktualną godzinę, natomiast na tablicach wyświetlany będzie numer linii komunikacyjnej, kierunek jazdy oraz rzeczywisty czas przyjazdu autobusu na przystanek.

Nowością w porównaniu do poprzednich tablic będzie zmiana w umiejscowieniu głośnika systemu zapowiedzi głosowej, który na wniosek przedstawicieli Polskiego Związku Niewidomych – Koła Grodzkiego w Bielsku-Białej został konstrukcyjnie zmodyfikowany i będzie znajdował się na słupku wsporczym tablicy (na wysokości ok. 160 cm od podłoża) zamiast na obudowie tablicy. Niezmieniony pozostaje natomiast sposób wzbudzania zapowiedzi głosowej, która aktywowana zostanie przez przycisk (na konstrukcji wsporczej tablicy) lub przy pomocy pilota będącego w posiadaniu osoby niewidomej.

Prace związane z uruchomieniem tablic DIP prowadzone są wielopłaszczyznowo. Jednym z nich jest instalacja i montaż na przystankach samych tablic. W kolejnym kroku tablice zostaną zasilone energią elektryczną oraz podłączone sieci światłowodowej. Dopóki zadania te nie zostaną ukończone, tablice pozostaną wyłączone.

W br. tablice zostaną zamontowane w siedmiu lokalizacjach:
– DIP5 – Plac Mickiewicza kier. centrum;
– DIP6 – Plac Mickiewicza kier. Mikuszowice;
– DIP10 – Partyzantów Apena kier. Mikuszowice;
– DIP42 – Osiedle Beskidzkie kier. Cieszyńska (Stanowisko 1);
– DIP43 – Osiedle Beskidzkie kier. Cieszyńska (Stanowisko 2);
– DIP49 – Osiedle Złote Łany kier. centrum;
– DIP50 – Jutrzenki Sam kier. centrum.

W przyszłym roku tablice dynamicznej informacji pasażerskiej zostaną zainstalowane na kolejnych ośmiu przystankach:
– DIP07 – Partyzantów Apena kier. centrum;
– DIP32 – Żywiecka Stojałowskiego kier. Żywiecka;
– DIP35 – Cieszyńska Hulanka kier. centrum;
– DIP36 – Cieszyńska Hulanka kier. Wapienica;
– DIP37 – Cieszyńska Osiedle Wojska Polskiego kier. centrum;
– DIP38 – Cieszyńska Lotnisko kier. centrum;
– DIP39 – Wapienica Centrum kier. centrum;
– DIP53 – Osiedle Kopernika kier. centrum.

Po zakończeniu inwestycji w tablice dynamicznej informacji pasażerskiej będzie wyposażonych już łącznie 38 najważniejszych przystanków autobusowych.

Polecane posty