Dzień bez samochodu – prezentacja autobusu elektrycznego Mercedes

Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu – 22 września br. na placu Ratuszowym miała miejsce prezentacja zeroemisyjnego autobusu elektrycznego Mercedes-Benz eCitaro (więcej informacji o pojeździe pod linkiem). Pojazdem, za kierownicą którego usiadł mający uprawnienia do prowadzenia autobusu zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia, przyjechali na plac Ratuszowy prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski i jego zastępca Przemysław Kamiński.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu ma na celu promowanie ekologicznych form mobilności miejskiej, takich jak transport publiczny czy rower miejski jest organizowany rokrocznie w połowie września. Hasłem tegorocznego ETZT jest Zeroemisyjna mobilność dla każdego. W tym roku na podstawie Zarządzenia Prezydenta Miasta w dniu 22 września można było podróżować autobusami MZK bez biletu. Dziś propagujemy zdrowy, ekologiczny tryb życia. Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej, do zostawiania samochodów w domu, bo to jest zdrowsze dla wszystkich. Zwłaszcza w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu obchodzonym na całym świecie warto to robić i zachęcać – mówił prezydent Jarosław Klimaszewski. W tym dniu wszystkie autobusy MZK zostały udekorowane flagami – miasta Bielska-Białej oraz Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej Sp. z o.o.

Na placu Ratuszowym zorganizowany został także briefing prasowy, podczas którego prezydent Jarosław Klimaszewski opowiedział m.in. o planach związanych z wymianą taboru MZK na autobusy elektryczne oraz zaprezentował nowe okolicznościowe bilety upamiętniające obchodzoną w br. 125 rocznicę powstania komunikacji miejskiej w Bielsku-Białej.

Polecane posty