Testowy autobus elektryczny RAFAKO

Przez najbliższe dwa tygodnie na ulicach Bielska-Białej będzie można spotkać autobus elektryczny marki Rafako. Dzisiaj po raz pierwszy testowy pojazd wyjechał na miasto obsługując linię nr 26. W kolejnych dniach będzie testowany na liniach nr 18, 21, 27 i 34 (w dni robocze) oraz na linii nr 22 (w weekend). Szczegółowy harmonogram testów jest dostępny pod linkiem.

Testowy autobus Rafako posiada nadwozie o długości 8,49 m, szerokości 2,4 m i wysokości 3,2 m. Jednorazowo może przewieźć 65 pasażerów, w tym 23 na miejscach siedzących, jednak z uwagi na obowiązujące ograniczenia w liczbie przewożonych pasażerów aktualnie w autobusie może znajdować się maksymalnie 32 pasażerów. Pojazd posiada klimatyzację przestrzeni pasażerskiej oraz ładowarki USB umożliwiające doładowanie telefonu.

Firma Rafako zastosowała w pojeździe wiele nowatorskich rozwiązań w dziedzinie elektromobilności – wszystkie baterie zostały umieszczone przez producenta pod podwoziem, co nie przeszkodziło jednak w uzyskaniu całkowicie niskopodłogowej podłogi. Autobus wyposażono w baterie NMC z ładowaniem poprzez złącze plug-in.

Polecane posty